İslami Eğitim Platformu

Başarmak Ya Da Başaramamak!

İslami Eğitim Platformu/Başarmak Ya Da Başaramamak! => Başarıya giden yollardaki başarısızlıklar,hayal kırıklıkları,tökezlemeler ve yılgınlıklar biraz daha arkamızdan itmektedir bizi, biz farkında

Gönderen Konu: Başarmak Ya Da Başaramamak!  (Okunma sayısı 933 defa)

IreM

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 1535
  • Rep Puanı: 277
: Ocak 25, 2008, 10:54:36 ÖÖ
Başarıya giden yollardaki başarısızlıklar,hayal kırıklıkları,tökezlemeler ve yılgınlıklar biraz daha arkamızdan itmektedir bizi, biz farkında olmadan. Aslında biraz daha fazlasını yapmaya bizi zorlayan bir güç;inancımızı sınayan bir ileti;geleceğin layıkıyla tecelli etmesi için olması gereken bir olmazlıktır...Olmazsa olmaz olur mu,olmazsa olur!

İddiayı başkasıyla değil de kendimizle etmemiz gerektiğini ve inanılmaz potansiyelimizin açığa çıkmasını seyredeceğimizi garantileyen bir sezgisel deneyim; insani hayatlarımızda oluşan ki ulaşacağı ,uzlaşacağı yere dair hiçbir fikrimiz olmasa bile,hayallerimizin gerçekleşeceği bir varolma alanı.

Alacaklarımız vereceklerimizin garantisiyse eğer;törpüleyerek benliğimizi,bir üst basamağa taşıyarak bizi, başarısızlığın öğretmenliğini kabul edip,virajlarla ilerleyerek,yeniden başlayabilme fırsatını değerlendirerek,olana kucak açıp,olması gereken için çabalamak en yücesi olacaktır düşündüklerimizin.

Hayyam' ın da dediği gibi gibi:
' Her şeyi düzene koymuşsun gibi yaşa,

İçindeymişsin gibi yemyeşil bir sevincin,

Sanki geçimin falan yolunda,

Çiy gibi oturdun say yeşillikte bir gececik,

Kalkıp gidiyormuşsun gibi sabahleyin.'

Sabahlarınız başarılarlarla aydınlansın....

Alıntı