İslami Eğitim

Sehle Bint Sa'd (R.Anhâ)

İslami Eğitim/Sehle Bint Sa'd (R.Anhâ) => «Sa'd'ın Kızı Sehle (R. Anhâ)»   Yüce Sahâbî Sehl İbn Sa'd'ın kızkardeşidir.. Müslüman olup Beni Saide kadınlarından bir grupla birlikte

Gönderen Konu: Sehle Bint Sa'd (R.Anhâ)  (Okunma sayısı 1157 defa)

GizEmLiyAzaR

• Administrator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1009
  • Bu Gün Allah İçin Ne Yaptın ?
    • GizEmLiyAzaR
: Ocak 24, 2008, 07:27:53 ÖÖ
«Sa'd'ın Kızı Sehle (R. Anhâ)»

Yüce Sahâbî Sehl İbn Sa'd'ın kızkardeşidir.. Müslüman olup Beni Saide kadınlarından bir grupla birlikte bey'atettj.. Kabileler Medine'yi kuşattığında Sehl Bint Sa'd, Ummu Âmir el-Eşheliyye'nin içinde ye­mekle gönderdiği bir tabağı Rasûiüllah'a [S.A.V) götürdü. Rasûlüllah (S.A.V) çadırdayken yanında Ummu Seleme de vardı. Ummu Seleme ihtiyacı kadar yedikten sonra Peygamber (S.A.V) dışarı çıktı ve Ra­sûlüllah'ın (S.A.V) tellâlı şöyle seslendi :

—  Akşam yemeğine gelîn.

Hendek savaşında bulunanlar tabaktan doyuncaya kadar yediler. Ama tabak olduğu gibi duruyordu.

Sehfe Bint Sa'd es-Saidiyye :

—  Yâ Rasûlellah! Kadın kocasının gözüne gireeck birşey yapabi­lir mi? diye sordu.

Peygamber (S.A.V) :

—Bu dünyalık bir eğlence ve menfaattir. Âhirette hiçbir karşılığı yoktur, buyurdu.

— Bu dünyalık bir eğlence ve menfaattir. Âhirette hicbirk arşılığı yoktur, buyurdu.

Sahle Bint Sa'd Rasûlüllah'a (S.A.V) sordu :

—  Yâ Rasûlüllah! Bizden birisi ihtilam olduğunda gusül abdesti alır mı?

Peygamber (S.A.V) :

—  Evet, suyu görürse, diye cevap verdi. [1]

--------------------------------------------------------------------------------
KAYNAK

[1] Abdulaziz eş-Şennavi, Sahabe Hayatından Tablolar (Hanım Sahabiler), Uysal Kitabevi: 505.

GizEmLiyAzaR.com İlkeleri

* Sitemizden Gereksiz Her Konu Silinecektir...(Bu Konuda Herkezin Olgun Davranmasını Rica Ediyorum...)

* Lütfen Birbirmize Karşı Hitabımız Daha Düzeyli olsun ... (Aşırı Samimilik Sevgi Ve Saygıyı Öldürür)

* Dikkat!!!-[Kaynaksiz Açilan Her Dini Konu Uyarısız Silinecektir]-!!! GizEmLiyAzaR

* Büyükler Sevgisini Küçükler Saygısını Eksik Etmesin Lütfen...

* Birbirinizi Küstürecek,Üzecek,Nefis için Tartışmaya Sürecek Her Şeyden Kaçının...

* İnsan Ahlakını Bozacak Her Türlü Konu Ve Düşüncülerden Uzak Durunuz...

* Sitemizde Siyaset Yapılması (İster Sağ Yönlü ,İster Sol Yönlü ) Yasaktır !!!

* Sitemizde Din,Dil,Zenci,Beyaz,ASyalı,Avrupalı,Fakir,Zengir,SAğ Taraf,Sol Taraf...

* Sitemiz de Büyük Öğretim Görevlileri bulunmaktadır Ve Takip Edilmedktedir Saygımızı Eksik Etmeyelim....

* Konu Açmadan Önce O konunun Var olup olmadığını kontrol Edelim...

* Mesajlara yprup yaptığınızda unutmayınki Bunu Birileri Okuyor Bunu iyi Düüşünün...

* Lütfen Yorum Yapınız Yorumcuk Yapmayınız...

* Sitemizde Küfür Ban Sebebidir!!!

* Bir bayanın Erkeğe asılması Bir Erkeğin Bayana Rahatsız Edici Sözler Söylemesi Ban Sebebidir...

* Şunu Hiç Bir zaman Unutmayalım Burasi Gönüllerin Bir olması İçin Kurulan Hizmet Sitesi (Günah Sitesi Değil)