İslami Eğitim Platformu

EDEBİYATIN İKİ DUAYENİNE ÖZEL GECE

İslami Eğitim Platformu/EDEBİYATIN İKİ DUAYENİNE ÖZEL GECE => Necati Cumalı ile Onat Kutlar, 10 Aralık Perşembe akşamı “Ustalara Saygı” etkinliğinde birlikte anılacak İSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi Kültür

Gönderen Konu: EDEBİYATIN İKİ DUAYENİNE ÖZEL GECE  (Okunma sayısı 1049 defa)

GooDMüsLim

  • VATAN
  • Moderator
  • Çalışkan Üye
  • *
  • İleti: 1797
  • Rep Puanı: 109
: Ocak 14, 2008, 01:02:32 ÖS
Necati Cumalı ile Onat Kutlar, 10 Aralık Perşembe akşamı “Ustalara Saygı” etkinliğinde birlikte anılacak
İSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu’nun düzenlediği “Ustalara Saygı Özel” etkinliği, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) saat 20.00’de başlayacak.
 
BİR ÖLÜM BİR DOĞUM
Edebiyatımızın iki büyük ismi, doğum ve ölüm yıldönümlerinin kesiştiği özel bir gecede anılacak. Hikâyeleri, romanları, oyunları ve şiirleriyle edebiyatımızın üretken adlarından Necati Cumalı yaşamını, 13 Ocak 1921-10 Ocak 2001 tarihleri arasında sürdürmüştü. 25 Ocak 1936 doğumlu olan öykü ve şiirimizin özgün adı Onat Kutlar’ı ise elim bir saldırının ardından 11 Ocak 1995’te yitirmiştik. Son üç yıldır pazartesi günleri organize edilen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, Cumalı ve Kutlar’ın doğum ve ölüm yıldönümleri dolayısıyla bu kez 10 Ocak Perşembe akşamı düzenlenecek ve edebiyatseverleri her iki ustayı saygıyla anmaya davet ediyor.

KİMLER KATILACAK?
Selen Domaç’ın sunacağı “Ustalara Saygı Özel”de; Doğan Hızlan, Engin Uludağ, Filiz Kutlar, Handan Börütecene, Handan Şenköken, Rekin Teksoy, Sami Karaören, Tahsin Yücel, Turgay Fişekçi, Üstün Akmen ve Vecdi Sayar, edebiyatımızın bu iki özgün sesine dair anılarını ve görüşlerini seyircilerle paylaşacak. Tiyatro sanatçıları Ece Okay ve Ergün Işıldar’ın Necati Cumalı ile Onat Kutlar’dan hikâyeler okuyacakları gecede, sanatçıların şiirlerini ise Mahmut Gökgöz yorumlayacak. Okunacak yapıtlara piyanosuyla eşlik edecek olan Orçun Orçunsel, etkinliği kısa bir Bach konseriyle renklendirecek. “Ustalara Saygı Özel”de ayrıca Cumalı ve Kutlar için hazırlanan dia gösterileri ve yaşamlarından görüntülerin yer aldığı filmler de izlenebilecek.

Melih Cevdet Anday Sahnesi (Akatlar Kültür Merkezi):
0 212 351 93 84

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE