İslami Eğitim

100 Şehit Sevabı Kazanmak

İslami Eğitim/100 Şehit Sevabı Kazanmak => Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ferman etmiş: "Men temesseke bisünnetî inde fesâdi ümmetî felehû ecru mieti şehîdin." Yani,

Gönderen Konu: 100 Şehit Sevabı Kazanmak  (Okunma sayısı 2236 defa)

IreM

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 277
: Kasım 25, 2007, 12:42:54 ÖÖ
Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ferman etmiş: "Men temesseke bisünnetî inde fesâdi ümmetî felehû ecru mieti şehîdin." Yani, "Fesâd-ı ümmetim zamanında kim benim sünnetime temessük etse, yüz şehidin ecrini, sevabını kazanabilir."

Evet, Sünnet-i Seniyyeye ittibâ, mutlaka gayet kıymettardır. Hususan bid'aların istilâsı zamanında Sünnet-i Seniyyeye ittibâ etmek daha ziyade kıymettardır. Hususan fesâd-ı ümmet zamanında Sünnet-i Seniyyenin küçük bir âdâbına mürâât etmek, ehemmiyetli bir takvâyı ve kuvvetli bir imanı ihsas ediyor. Doğrudan doğruya Sünnete ittibâ etmek, Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâmı hatıra getiriyor. O ihtardan, o hâtıra, bir huzur-u İlâhi hâtırasına ink¨lap eder. Hattâ en küçük bir muamelede, hattâ yemek, içmek ve yatmak âdâbında Sünnet-i Seniyyeyi mürâât ettiği dakikada, o âdi muamele ve o fıtrî amel, sevaplı bir ibadet ve şer'î bir hareket oluyor. Çünkü o âdi hareketiyle Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâma ittibâını düşünüyor ve şeriatın bir edebi olduğunu tasavvur eder. Ve şeriat sahibi o olduğu hatırına gelir. Ve ondan, Şâri-i Hakikî olan Cenâb-ı Hakka kalbi müteveccih olur. Bir nevi huzur ve ibadet kazanır.

İşte, bu sırra binaen, Sünnet-i Seniyyeye ittibâı kendine âdet eden, âdâtını ibadete çevirir, bütün ömrünü semeredar ve sevabdar yapabilir.
Kaynak:Lemalar.

Emo

• EmO
  • Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 55
Yanıtla #1 : Aralık 13, 2007, 12:01:59 ÖÖ
Teşekkürler paylaşım için...

grinch1987

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 33
Yanıtla #2 : Aralık 17, 2007, 03:07:13 ÖS
paylasım ıcın teskkurler emegıne saglık guzel bır calısma  _y:b
İmza Atmasını Bilmiyorum Parmak Basabilirim ?

NesLiNuR

• Bayan Moderator
  • Çalışkan Üye
  • *
  • Rep Puanı: 110
    • www.gizemliyazar.com
Yanıtla #3 : Ocak 02, 2009, 02:03:47 ÖS
Allah razı olsun paylaşım için
inşaallah bizde 100 şehit sevabını alanlardan oluruz
risale-i nurun uslübü harika maşaallah