İslami Eğitim Platformu

Kadının Kocası Üzerinde Hakları Nelerdir?

İslami Eğitim Platformu/Kadının Kocası Üzerinde Hakları Nelerdir? => Kadının kocası üzerinde beş hakkı vardır:        Kadını mahremiyet ölçüsünde çalıştırmalı, mahremiyet ölçüleri dışında çalıştırmamalıdır.  

Gönderen Konu: Kadının Kocası Üzerinde Hakları Nelerdir?  (Okunma sayısı 1074 defa)

İlahiyat

• Grup İlahiyat
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 63
: Aralık 10, 2007, 12:35:12 ÖS
Kadının kocası üzerinde beş hakkı vardır:

Kadını mahremiyet ölçüsünde çalıştırmalı, mahremiyet ölçüleri dışında çalıştırmamalıdır.

Hem kadının mahremiyet ölçüleri dışına çıkması günahtır, hem de insanlığa aykırıdır.

Abdest, namaz, oruç gibi zaruri bilgileri kadına öğretmelidir.

Kadının geçimini helal kazançla sağlamalıdır. Çünkü haram lokma ile beslenen et, cehennem ateşinde yanmaya mahkumdur.

Kadın baskı altında tutulmamalı, ona zulüm yapılmamalıdır. Çünkü o kocasının elinde emanettir.

Eğer kadın kocasına karşı ölçüsüz bir davranışta bulunursa, kocası olgunca hareket ederek sabretmeli ve taşkınlığa kapılarak, karşısındakinden daha fazla zararlı olabilecek bir harekete kalkışmamalıdır.

Allah-u Zülcelal kendi fazlı ve keremi ile bizlere muamele etsin ve hepimize razı olacağı şekilde salih amel nasip etsin...

Emo

• EmO
  • Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 55
Yanıtla #1 : Aralık 13, 2007, 01:19:05 ÖÖ
Teşekürler paylaşım için..

grinch1987

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 33
Yanıtla #2 : Aralık 17, 2007, 03:09:35 ÖS
paylasım ıcın teskkurler emegıne saglık guzel bır calısma
İmza Atmasını Bilmiyorum Parmak Basabilirim ?