İslami Eğitim Platformu

Namazı Vaktine Riayet Etmek

İslami Eğitim Platformu/Namazı Vaktine Riayet Etmek => Allah-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur; "Hiç şüphesiz namaz müminler üzerine vakitleri belirli bir farzdır." (Nisa; 103)

Gönderen Konu: Namazı Vaktine Riayet Etmek  (Okunma sayısı 2217 defa)

GizEmLiyAzaR

• Administrator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1009
  • Bu Gün Allah İçin Ne Yaptın ?
    • GizEmLiyAzaR
: Aralık 09, 2007, 10:42:44 ÖS
Allah-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur; "Hiç şüphesiz namaz müminler üzerine vakitleri belirli bir farzdır." (Nisa; 103)

Abdullah b. Mes’ud (Radıyallahu Anh) buyuruyor ki; "Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)'e; -Allah-u Zülcelal'in yanında hangi amel daha sevimlidir, diye sordum. Buyurdu ki; -Vaktinde kılınan namazdır. Namaz şeytanın yüzünü karartır. (Buhari, Ebu Davud, Tirmizi)

Hz. Osman (Radıyallahu Anh) şöyle buyurmuştur: "Her kim namazını tam vaktinde eda ederse, Allah-u Zülcelal ona şu dokuz şey ile ikramda bulunur;

1-Allah-u Zülcelal o kimseye dost olur.
     2-O kimsenin vücudu sıhhatli olur.
     3-Melekler onu muhafaza eder.
     4-Onun evine bereket yağar.
     5-O kimsenin siması salih kimselerin simasına benzer.
     6-Allah-u Zülcelal onun kalbini bütün mahlukatlara karşı yumuşak, şefkatli ve merhametli yapar.
     7-O kimse sırat köprüsünden şimşek gibi geçer.
     8-Allah-u Zülcelal onu cehennem ateşinden muhafaza eder.
     9-Allah-u Zülcelal kıyamet gününde onu, salih kullarına komşu yapar.

Ey Nefsim!

Bütün bu ikram ve izzet az bir şey midir? Kendini düşünüyorsan ve ebedi hayatında kurtuluşa ermek istiyorsan bu anlatılanlara kulak vermen lazım gelmez mi?
Çeşit çeşit bahaneler ile üzerine farz olan namazı vaktinde kılmazken ve geciktirirken hatta terkederken bütün bu nimetlerden mahrum olacağını düşünmüyor musun? Kurtuluşun ve huzurun Allah-u Zülcelal'in yolunda olduğunu bilmiyor musun?

Eğer kurtuluşu ve huzuru istiyorsan tevbe et ve Allah'ın senin üzerine farz kıldığı namazı vaktinde kıl.

GizEmLiyAzaR.com İlkeleri

* Sitemizden Gereksiz Her Konu Silinecektir...(Bu Konuda Herkezin Olgun Davranmasını Rica Ediyorum...)

* Lütfen Birbirmize Karşı Hitabımız Daha Düzeyli olsun ... (Aşırı Samimilik Sevgi Ve Saygıyı Öldürür)

* Dikkat!!!-[Kaynaksiz Açilan Her Dini Konu Uyarısız Silinecektir]-!!! GizEmLiyAzaR

* Büyükler Sevgisini Küçükler Saygısını Eksik Etmesin Lütfen...

* Birbirinizi Küstürecek,Üzecek,Nefis için Tartışmaya Sürecek Her Şeyden Kaçının...

* İnsan Ahlakını Bozacak Her Türlü Konu Ve Düşüncülerden Uzak Durunuz...

* Sitemizde Siyaset Yapılması (İster Sağ Yönlü ,İster Sol Yönlü ) Yasaktır !!!

* Sitemizde Din,Dil,Zenci,Beyaz,ASyalı,Avrupalı,Fakir,Zengir,SAğ Taraf,Sol Taraf...

* Sitemiz de Büyük Öğretim Görevlileri bulunmaktadır Ve Takip Edilmedktedir Saygımızı Eksik Etmeyelim....

* Konu Açmadan Önce O konunun Var olup olmadığını kontrol Edelim...

* Mesajlara yprup yaptığınızda unutmayınki Bunu Birileri Okuyor Bunu iyi Düüşünün...

* Lütfen Yorum Yapınız Yorumcuk Yapmayınız...

* Sitemizde Küfür Ban Sebebidir!!!

* Bir bayanın Erkeğe asılması Bir Erkeğin Bayana Rahatsız Edici Sözler Söylemesi Ban Sebebidir...

* Şunu Hiç Bir zaman Unutmayalım Burasi Gönüllerin Bir olması İçin Kurulan Hizmet Sitesi (Günah Sitesi Değil)

Emo

• EmO
  • Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 55
Yanıtla #1 : Aralık 13, 2007, 01:33:15 ÖÖ
Teşekürler paylaşım için..

BeNSu

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 32
Yanıtla #2 : Aralık 13, 2007, 08:39:51 ÖÖ
Allah razı olsun bu güzel bilgileri bize sunduğunuz için...

grinch1987

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 33
Yanıtla #3 : Aralık 18, 2007, 03:28:43 ÖS
paylasım ıcın tesekkurler emegine saglık
İmza Atmasını Bilmiyorum Parmak Basabilirim ?

İlahiyat

• Grup İlahiyat
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 63
Yanıtla #4 : Aralık 23, 2007, 02:35:33 ÖS
çok teşekkür ederim bizleri bilgilendirdiğiniz için.Allah daima ilim öğrenmeyi ve öğretmeyi nasip etsin

NesLiNuR

• Bayan Moderator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 110
    • www.gizemliyazar.com
Yanıtla #5 : Ocak 31, 2009, 09:54:19 ÖS
Allah razı olsun
inşaallah namazı vaktinde eda edenlerden oluruz

Arzu

• GöNüLLü
  • Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1
Yanıtla #6 : Ocak 31, 2009, 10:17:58 ÖS
Allah   razı   olsun   paylaşım   için.

her  zaman   tek  duamdır   namazımı   vaktinde   kılmayı    bırakmamayı,   

Allahım  bana   nasip   et.   inşallah   dualarım   kabul  olur.

bebek   beklediğim   için,  rahatsızlıklarımdan   dolayı  namaz  borçlarım  çoğaldı,  allahım  beni   affet.  amin...
Şer olmazsa Hayır Bilinmez

Elem Olmazsa Lezzet Anlaşılmaz

Rana

• Bayan Moderator
  • Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: 0
Yanıtla #7 : Şubat 05, 2010, 07:58:43 ÖS
Esselamu aleykum Allah (c.c.) razi olsun.Rabbim namazlarimizi vaktinde eda edebilmeyi nasip etsin insaAllah.Selametle