İslami Eğitim Platformu

Kıyamet Günü İçin Allah ve Peygamber Sevgisini Hazırlamak

İslami Eğitim Platformu/Kıyamet Günü İçin Allah ve Peygamber Sevgisini Hazırlamak => Bir Bedevi'nin Enes bin Malik şöyle anlatmıştır: Bir bedevi, Hz. Peygamber (S.A.V) 'in huzuruna gelerek: "Ey Allah'ın Resulü! Kıyamet ne

Gönderen Konu: Kıyamet Günü İçin Allah ve Peygamber Sevgisini Hazırlamak  (Okunma sayısı 1910 defa)

GizEmLiyAzaR

• Administrator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1009
  • Bu Gün Allah İçin Ne Yaptın ?
    • GizEmLiyAzaR
Bir Bedevi'nin Enes bin Malik şöyle anlatmıştır: Bir bedevi, Hz. Peygamber (S.A.V) 'in huzuruna gelerek: "Ey Allah'ın Resulü! Kıyamet ne zamandır?" diye sordu. Hz. Peygamber (S.A.V): "Kıyamete ne hazırladın?" buyurarak karşı bir soru sordu. Bedevi: "Ona Allah ve Resulünün sevgisini hazırladım." dedi. Bunun üzerine Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurdu: "(Ne güzel şey hazırlamışsın.) Çünkü (kıyamette) kişi sevdiğiyle beraberdir." (Müttefekun Aleyh)

Enes şöyle demiştir: "Müslüman olduğumuz günden beri bu habere sevindiğimiz kadar hiç sevinmemiştik. Çünkü biz de Allah'ı ve O'nun Resulünü seviyoruz. Bu yüzden, kıyamet gününde sevdiklerimizle beraber olmayı umuyoruz."

Bu hadis-i şerif bütün mü’minler için çok büyük bir müjdedir. Evet, herkes kıyamet günü sevdiğiyle haşr olacaktır. O Halde bu dünyada kimi seviyorsak, kimin peşinden, izinden, yolundan gidiyorsak ahirette de onunla beraber olacağımızda hiç şüphe yoktur. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber (S.A.V)’i çok seviyorsak, onun için canımızı veririz diyorsak onun mutabaatından hiç ayrılmayalım.

Çünkü Allah-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur: “De ki: Siz Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah’ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok esirgeyici ve bağışlayıcıdır." (Al-i İmran: 31)

Seyda Muhammed Konyevi (K.S.)

GizEmLiyAzaR.com İlkeleri

* Sitemizden Gereksiz Her Konu Silinecektir...(Bu Konuda Herkezin Olgun Davranmasını Rica Ediyorum...)

* Lütfen Birbirmize Karşı Hitabımız Daha Düzeyli olsun ... (Aşırı Samimilik Sevgi Ve Saygıyı Öldürür)

* Dikkat!!!-[Kaynaksiz Açilan Her Dini Konu Uyarısız Silinecektir]-!!! GizEmLiyAzaR

* Büyükler Sevgisini Küçükler Saygısını Eksik Etmesin Lütfen...

* Birbirinizi Küstürecek,Üzecek,Nefis için Tartışmaya Sürecek Her Şeyden Kaçının...

* İnsan Ahlakını Bozacak Her Türlü Konu Ve Düşüncülerden Uzak Durunuz...

* Sitemizde Siyaset Yapılması (İster Sağ Yönlü ,İster Sol Yönlü ) Yasaktır !!!

* Sitemizde Din,Dil,Zenci,Beyaz,ASyalı,Avrupalı,Fakir,Zengir,SAğ Taraf,Sol Taraf...

* Sitemiz de Büyük Öğretim Görevlileri bulunmaktadır Ve Takip Edilmedktedir Saygımızı Eksik Etmeyelim....

* Konu Açmadan Önce O konunun Var olup olmadığını kontrol Edelim...

* Mesajlara yprup yaptığınızda unutmayınki Bunu Birileri Okuyor Bunu iyi Düüşünün...

* Lütfen Yorum Yapınız Yorumcuk Yapmayınız...

* Sitemizde Küfür Ban Sebebidir!!!

* Bir bayanın Erkeğe asılması Bir Erkeğin Bayana Rahatsız Edici Sözler Söylemesi Ban Sebebidir...

* Şunu Hiç Bir zaman Unutmayalım Burasi Gönüllerin Bir olması İçin Kurulan Hizmet Sitesi (Günah Sitesi Değil)

IreM

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 277
Yanıtla #1 : Aralık 13, 2007, 12:08:31 ÖÖ
Bu konularda bizleri bilgilendirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz.Rabbim sizlerden razı olsun.Başımızdan eksik etmesin.İlminizi arttırsın.

Sevgi ve dua ile kalınız

BeNSu

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 32
Yanıtla #2 : Aralık 13, 2007, 08:36:03 ÖÖ
Allah razı olsun bu güzel bilgileri bize sunduğunuz için...

İlahiyat

• Grup İlahiyat
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 63
Yanıtla #3 : Aralık 16, 2007, 12:05:11 ÖÖ
çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.en iyi şekilde yararlanmak ümidiyle