İslami Eğitim Platformu

Ashabın, Hz. Peygamber'e Karşı Örnek Sevgisi

İslami Eğitim Platformu/Ashabın, Hz. Peygamber'e Karşı Örnek Sevgisi => Bir kişi, Hz. Peygamber (S.A.V) 'e geldi ve: "Ey Allah'ın Resulü! Benim için sen nefsimden daha sevimlisin. Çocuğumdan daha fazla seni severim.

Gönderen Konu: Ashabın, Hz. Peygamber'e Karşı Örnek Sevgisi  (Okunma sayısı 1942 defa)

GizEmLiyAzaR

• Administrator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1009
  • Bu Gün Allah İçin Ne Yaptın ?
    • GizEmLiyAzaR
: Aralık 09, 2007, 05:51:16 ÖS
Bir kişi, Hz. Peygamber (S.A.V) 'e geldi ve: "Ey Allah'ın Resulü! Benim için sen nefsimden daha sevimlisin. Çocuğumdan daha fazla seni severim. Evimde olduğumda seni hatırlıyorum. Seni gelip görmeyince rahat edemiyorum. Senin ölümünle kendi ölümümü hatırladığımda, biliyorum ki, sen cennete dahil olduğunda peygamberlerle beraber olacaksın. Benim ise cennete girmem şüpheli. Eğer cennete girsem bile, seninle beraber olamamaktan korkuyorum." dedi.

Hz. Peygamber (S.A.V) ona bir cevap vermedi. Tam o sırada şu ayetler nazil oldu: "Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir. Bunlar ne güzel arkadaştır!" (Nisa; 69)

Seyda Muhammed Konyevi (K.S.)

GizEmLiyAzaR.com İlkeleri

* Sitemizden Gereksiz Her Konu Silinecektir...(Bu Konuda Herkezin Olgun Davranmasını Rica Ediyorum...)

* Lütfen Birbirmize Karşı Hitabımız Daha Düzeyli olsun ... (Aşırı Samimilik Sevgi Ve Saygıyı Öldürür)

* Dikkat!!!-[Kaynaksiz Açilan Her Dini Konu Uyarısız Silinecektir]-!!! GizEmLiyAzaR

* Büyükler Sevgisini Küçükler Saygısını Eksik Etmesin Lütfen...

* Birbirinizi Küstürecek,Üzecek,Nefis için Tartışmaya Sürecek Her Şeyden Kaçının...

* İnsan Ahlakını Bozacak Her Türlü Konu Ve Düşüncülerden Uzak Durunuz...

* Sitemizde Siyaset Yapılması (İster Sağ Yönlü ,İster Sol Yönlü ) Yasaktır !!!

* Sitemizde Din,Dil,Zenci,Beyaz,ASyalı,Avrupalı,Fakir,Zengir,SAğ Taraf,Sol Taraf...

* Sitemiz de Büyük Öğretim Görevlileri bulunmaktadır Ve Takip Edilmedktedir Saygımızı Eksik Etmeyelim....

* Konu Açmadan Önce O konunun Var olup olmadığını kontrol Edelim...

* Mesajlara yprup yaptığınızda unutmayınki Bunu Birileri Okuyor Bunu iyi Düüşünün...

* Lütfen Yorum Yapınız Yorumcuk Yapmayınız...

* Sitemizde Küfür Ban Sebebidir!!!

* Bir bayanın Erkeğe asılması Bir Erkeğin Bayana Rahatsız Edici Sözler Söylemesi Ban Sebebidir...

* Şunu Hiç Bir zaman Unutmayalım Burasi Gönüllerin Bir olması İçin Kurulan Hizmet Sitesi (Günah Sitesi Değil)

BeNSu

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 32
Yanıtla #1 : Aralık 13, 2007, 08:36:21 ÖÖ
Allah razı olsun bu güzel bilgileri bize sunduğunuz için...

Emo

• EmO
  • Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 55
Yanıtla #2 : Aralık 13, 2007, 12:32:14 ÖS
Paylaşım için teşekkürler Allah razı olsun..

İlahiyat

• Grup İlahiyat
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 63
Yanıtla #3 : Aralık 16, 2007, 12:04:45 ÖÖ
çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.en iyi şekilde yararlanmak ümidiyle

grinch1987

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 33
Yanıtla #4 : Aralık 18, 2007, 12:13:52 ÖÖ
paylasım ıcın tesekkurler emegıne saglık güzel bi çalısma
İmza Atmasını Bilmiyorum Parmak Basabilirim ?