İslami Eğitim Platformu

Hz. Aminenin Vefatı

İslami Eğitim Platformu/Hz. Aminenin Vefatı => Hz. Amine Peygamberi de yanina alarak Medine'deki Neccar ogullarindan olan Dayilarini ziyarete gitti. Orada peygamberle, bir ay kadar misafir

Gönderen Konu: Hz. Aminenin Vefatı  (Okunma sayısı 2643 defa)

GizEmLiyAzaR

• Administrator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1009
  • Bu Gün Allah İçin Ne Yaptın ?
    • GizEmLiyAzaR
: Aralık 09, 2007, 04:46:38 ÖS
Hz. Amine Peygamberi de yanina alarak Medine'deki Neccar ogullarindan olan Dayilarini ziyarete gitti. Orada peygamberle, bir ay kadar misafir oldular.

Yahudi kavmi peygamberimizi orada görünce onu devamli kontrol edip hal ve hareketlerine dikkat ediyorlardi. Hz. Amine Yahudilerin Peygamberimiz hakkinda takindiklari tavirlardan korkmaya basladi Ve acilen Mekke ye dönmek için yola koyuldular.

Hz. Amine, Mekke'ye gelirken, yolda hastalanip Evba köyünde durakladi.Basucunda duran Peygamberimizin yüzene bakti.Sonra da söyle hitap etti:  "Ey çekilen dehsetli ölüm okundan, Allah in lutfu ve yardimi ile yüz deve karsiliginda kurtulan zatin oglu!Allah, Seni,mübarek ve devamli kilsin! Eger rüyada gördüklerim dogru çikarsa,Sen Celal ve bol ikram Sahibi tarafindan,Adem ogullarina helal ve harami bildirmek üzere gönderileceksin! Allah, Seni milletlerle birlikte devam edip gelen putlardan, putperestlikten de, esirgeyecek,alikoyacaktir.

Her canli varlik ölecektir. Bende ölecegim.Fakat temelli anilacagim Çünkü, temiz bir ogul dogurmus,arkamda hayirli bir ani birakmis bulunuyorum demistir.

Ve hz. Amine Ebva da vefat etti.Hazret-i Amine vefat ettiginde 30 yaslarinda idi.

Dünyada,böylece Babasiz ve Annesiz kalan Peygamberimizi,yüce Allah,hamisiz birakmadi: Önce dedesi Abdulmuttalibin yaninda, sonra da amcasi Ebu Talib-in yaninda kaldi. Peygamberimiz, sekiz yasina kadar, Dedesi Abdulmuttalibin yaninda,sekiz yasindan sonra da Amcasi Ebu Talib-in yaninda kaldi.

Kaynak: İslam Tarihi

GizEmLiyAzaR.com İlkeleri

* Sitemizden Gereksiz Her Konu Silinecektir...(Bu Konuda Herkezin Olgun Davranmasını Rica Ediyorum...)

* Lütfen Birbirmize Karşı Hitabımız Daha Düzeyli olsun ... (Aşırı Samimilik Sevgi Ve Saygıyı Öldürür)

* Dikkat!!!-[Kaynaksiz Açilan Her Dini Konu Uyarısız Silinecektir]-!!! GizEmLiyAzaR

* Büyükler Sevgisini Küçükler Saygısını Eksik Etmesin Lütfen...

* Birbirinizi Küstürecek,Üzecek,Nefis için Tartışmaya Sürecek Her Şeyden Kaçının...

* İnsan Ahlakını Bozacak Her Türlü Konu Ve Düşüncülerden Uzak Durunuz...

* Sitemizde Siyaset Yapılması (İster Sağ Yönlü ,İster Sol Yönlü ) Yasaktır !!!

* Sitemizde Din,Dil,Zenci,Beyaz,ASyalı,Avrupalı,Fakir,Zengir,SAğ Taraf,Sol Taraf...

* Sitemiz de Büyük Öğretim Görevlileri bulunmaktadır Ve Takip Edilmedktedir Saygımızı Eksik Etmeyelim....

* Konu Açmadan Önce O konunun Var olup olmadığını kontrol Edelim...

* Mesajlara yprup yaptığınızda unutmayınki Bunu Birileri Okuyor Bunu iyi Düüşünün...

* Lütfen Yorum Yapınız Yorumcuk Yapmayınız...

* Sitemizde Küfür Ban Sebebidir!!!

* Bir bayanın Erkeğe asılması Bir Erkeğin Bayana Rahatsız Edici Sözler Söylemesi Ban Sebebidir...

* Şunu Hiç Bir zaman Unutmayalım Burasi Gönüllerin Bir olması İçin Kurulan Hizmet Sitesi (Günah Sitesi Değil)

İlahiyat

• Grup İlahiyat
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 63
Yanıtla #1 : Aralık 12, 2007, 01:19:41 ÖS
çok teşekkür ederim bizleri bilgilendirdiğiniz için.Allah bize bu bilgileri başkalarına da öğretmeyi nasip etsin.

BeNSu

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 32
Yanıtla #2 : Aralık 13, 2007, 08:08:15 ÖÖ
Alah razı olsun bu güzel bilgileri bize sunduğunuz için...

Emo

• EmO
  • Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 55
Yanıtla #3 : Aralık 13, 2007, 12:11:45 ÖS
Teşekkürler paylaşım için...

grinch1987

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 33
Yanıtla #4 : Aralık 18, 2007, 03:36:19 ÖS
paylasım ıcın tesekkurler emegine saglık
İmza Atmasını Bilmiyorum Parmak Basabilirim ?

mavi

• Onursal Üye
  • Rep Puanı: 50
  • Eylülde gel demiştim
Yanıtla #5 : Şubat 01, 2009, 03:27:56 ÖS
hocam efendimizin hayatı hakkında bize bilgiler verdiğiniz için Allah razı olsun
 rabbim ilminiz artırsın

Arzu

• GöNüLLü
  • Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1
Yanıtla #6 : Şubat 01, 2009, 06:55:49 ÖS
Bu  çok  kıymetli  bilgileri  bizimle  paylaştığınız  için   Allah   sizden  razı  olsun.
Şer olmazsa Hayır Bilinmez

Elem Olmazsa Lezzet Anlaşılmaz