İslami Eğitim Platformu

Peygamberimizin Babası Hz. Abdullah

İslami Eğitim Platformu/Peygamberimizin Babası Hz. Abdullah => Peygamberimizin (S.A.V.)  babasi Hz. Abdullah Kureyş' in ileri gelen delikanlılarından idi. Güzel yüzlü, iki gözü arasında peygamberlik nurunu

Gönderen Konu: Peygamberimizin Babası Hz. Abdullah  (Okunma sayısı 1359 defa)

GizEmLiyAzaR

• Administrator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 1009
  • Bu Gün Allah İçin Ne Yaptın ?
    • GizEmLiyAzaR
: Aralık 09, 2007, 04:40:23 ÖS
Peygamberimizin (S.A.V.)  babasi Hz. Abdullah Kureyş' in ileri gelen delikanlılarından idi. Güzel yüzlü, iki gözü arasında peygamberlik nurunu taşıyordu. Mekkenin bütün genç kızları onunla evlenmek için can atarlardı. Babasına o kadar itaatliydi ki babasının sözünden hiç çıkmazdı. Hatta birinde babası Abdulmuttalip Allaha dua etmis ve "Allahim eger bana on erkek evladi verirsen onlardan birini senin için kurban edecegim"demis ,on evladi olunca da Allaha verdigi sözü tutmak için oglu Abdullahi kurban etmek istemistir.

Oglu Abdullah babasina itiraz etmemis ve boyun egmistir Etraftan yapilan elestirilerle oglunu kurban etmekten vaz geçmis onun yerine 100 Adet Deve kurban etmistir. Hz. Abdullah hz. Amine ile evlendikten Kisa bir müddet sonra gittigi ticaret kervanindan dönerken yolda hastalandi. Medine'de dayisi Beni Adiy bin. Neccarin yaninda bir ay hasta aldiktan sonra vefat etti.

Hz. Abdullah vefat ettigi zaman Peygamberimiz henüz Anne karninda alti aylikti.

Kaynak : İslam Tarihi
« Son Düzenleme: Aralık 09, 2007, 04:42:30 ÖS Gönderen: GizEmLi_yAzaR »

GizEmLiyAzaR.com İlkeleri

* Sitemizden Gereksiz Her Konu Silinecektir...(Bu Konuda Herkezin Olgun Davranmasını Rica Ediyorum...)

* Lütfen Birbirmize Karşı Hitabımız Daha Düzeyli olsun ... (Aşırı Samimilik Sevgi Ve Saygıyı Öldürür)

* Dikkat!!!-[Kaynaksiz Açilan Her Dini Konu Uyarısız Silinecektir]-!!! GizEmLiyAzaR

* Büyükler Sevgisini Küçükler Saygısını Eksik Etmesin Lütfen...

* Birbirinizi Küstürecek,Üzecek,Nefis için Tartışmaya Sürecek Her Şeyden Kaçının...

* İnsan Ahlakını Bozacak Her Türlü Konu Ve Düşüncülerden Uzak Durunuz...

* Sitemizde Siyaset Yapılması (İster Sağ Yönlü ,İster Sol Yönlü ) Yasaktır !!!

* Sitemizde Din,Dil,Zenci,Beyaz,ASyalı,Avrupalı,Fakir,Zengir,SAğ Taraf,Sol Taraf...

* Sitemiz de Büyük Öğretim Görevlileri bulunmaktadır Ve Takip Edilmedktedir Saygımızı Eksik Etmeyelim....

* Konu Açmadan Önce O konunun Var olup olmadığını kontrol Edelim...

* Mesajlara yprup yaptığınızda unutmayınki Bunu Birileri Okuyor Bunu iyi Düüşünün...

* Lütfen Yorum Yapınız Yorumcuk Yapmayınız...

* Sitemizde Küfür Ban Sebebidir!!!

* Bir bayanın Erkeğe asılması Bir Erkeğin Bayana Rahatsız Edici Sözler Söylemesi Ban Sebebidir...

* Şunu Hiç Bir zaman Unutmayalım Burasi Gönüllerin Bir olması İçin Kurulan Hizmet Sitesi (Günah Sitesi Değil)

İlahiyat

• Grup İlahiyat
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 63
Yanıtla #1 : Aralık 12, 2007, 01:21:04 ÖS
çok teşekkür ederim bizleri bilgilendirdiğiniz için.Allah bize bu bilgileri başkalarına da öğretmeyi nasip etsin.

BeNSu

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 32
Yanıtla #2 : Aralık 13, 2007, 08:07:41 ÖÖ
Alah razı olsun bu güzel bilgileri bize sunduğunuz için...

grinch1987

• Çalışkan Üye
  • Rep Puanı: 33
Yanıtla #3 : Aralık 18, 2007, 03:37:01 ÖS
paylasım ıcın tesekkurler emegine saglık
İmza Atmasını Bilmiyorum Parmak Basabilirim ?

NesLiNuR

• Bayan Moderator
  • Onursal Üye
  • *
  • Rep Puanı: 110
    • www.gizemliyazar.com
Yanıtla #4 : Ocak 31, 2009, 06:30:00 ÖS
Allah razı olsun paylaşım için Rabbim ilmimizi arttırsın ve amel etmeyi nasip eylesin
sevgi ve dua ile...