İslami Eğitim Platformu

Gül: Sorun Düzeltilmezse, Elçi Yarın Geri Döner

İslami Eğitim Platformu/Gül: Sorun Düzeltilmezse, Elçi Yarın Geri Döner => Cumhurbaşkanı Gül, İsrail ile Türkiye Arasındaki Krizle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu. Gül, "Bu Akşama Kadar Sorun Düzeltilmezse Elçi

Gönderen Konu: Gül: Sorun Düzeltilmezse, Elçi Yarın Geri Döner  (Okunma sayısı 2664 defa)

SonDamLa

  • Onursal Üye
  • ****
  • İleti: 3935
  • Rep Puanı: 53
  • *Gittin AMA Bitmedin*


Cumhurbaşkanı Gül, İsrail ile Türkiye Arasındaki Krizle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu. Gül, "Bu Akşama Kadar Sorun Düzeltilmezse Elçi Yarın Döner" Dedi.
[/img]İsrail'le yaşanan diplomatik kriz hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'a yönelik davranışla ilgili olarak, “Bu akşama kadar (İsrail'e) süre verilmiştir. Ya düzeltirler ya da büyükelçimiz yarın ilk uçakla Türkiye'ye gelir” dedi.
   

   
   

Gül, bu davranışın sorumsuz bir adamın işi olduğunu ancak yine de İsrail'i bağladığını belirtti.

LIEBERMAN DOĞRUDAN DİYALOG İSTİYOR

Öte yandan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, yaşanan krizi çözmek için Ankara ile doğrudan diyalog kurmak istediklerini söyledi.

Rum Dışişleri Bakanı Markos Kiprianu'nun davetlisi olarak Kıbrıs Rum kesiminde bulunan Lieberman, Ankara ile ilişkilerinin bozulmasını istemediklerini ancak Türkiye’den kendilerine saygı göstermesini beklediklerini söyledi.

“Türkiye ile uzun yıllardır iyi ilişkilerimiz var ve hem Türk devletine hem de Türk halkına saygı duyuyoruz… Ancak bunun karşılığında da bize de aynı saygı ve itibarla davranılmasını bekliyoruz” dedi.

"İsrail'in Yahudi karşıtlığına ve Yahudilere yönelik tahriklere hoşgörü göstermeyeceğini" ifade eden Lieberman, "Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemediklerini" sözlerine ekledi
B€n bir başkasını sahiplenirk€n
S€n bir başkasının gözl€rin€ bakacaksın ...
Yıllar böyl€ akıp giderk€n
Sanmaki b€nsiz mutlu olacaksın !!!gözlerinde yaş olmasın tüm kalbim hep yanında..
çiğnedin geçtin herşeyi olsun aşkım hiç takma..