İslami Eğitim Platformu

70bin meLeqin size dua etmesini ister misiniz

İslami Eğitim Platformu/70bin meLeqin size dua etmesini ister misiniz =>   Malik bin Yesar'dan rivayet edildiğine göre Resulullah(sav) şöyle buyurdu: “Her kim sabahladığında üç kere: "Eûzu billahis semiyyil aliymi

Gönderen Konu: 70bin meLeqin size dua etmesini ister misiniz  (Okunma sayısı 1199 defa)

SonDamLa

  • Onursal Üye
  • ****
  • İleti: 3935
  • Rep Puanı: 53
  • *Gittin AMA Bitmedin*
: Mayıs 08, 2009, 08:17:17 ÖS
  Malik bin Yesar'dan rivayet edildiğine göre Resulullah(sav) şöyle buyurdu:

“Her kim sabahladığında üç kere: "Eûzu billahis semiyyil aliymi mineşşeytanirracim (Kovulmuş şeytanın şerrinden hakkıyla işiten ve her şeyi bilen Allah’a sığınırım).” Dedikten sonra Haşr suresinin sonundan üç ayet okursa Allahü Teâlâ o kişiye akşama kadar duâ etmek üzere yetmiş bin melek görevlendirir. O gün ölürse şehit olarak ölür. Akşamladığında bunları okuyana da aynı derece vardır.

Ahmed b. Hanbel Müsned 5/26.

Haşr suresinin son üç ayeti:

Huvallahulleziy la ilahe illa huve 'alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.

Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu'minul muheyminul 'aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi 'amma yuşrikune.

Huvallahul halikul - bariy-ulmusavviru lehul'esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel'ardı. Ve huvel'aziyzulhakiymu.


Meali:

O kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah'tır. Gaybı da görünen âlemi de bilendir. O Rahmân'dır Rahîm'dir.

O kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır. O mülkün gerçek sahibi kutsal (her türlü eksiklikten uzak) barış ve esenliğin kaynağıi güvenlik veren gözetip koruyan mutlak güç sahibi düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır. Allah onların ortak koştuklarından uzaktır.

O yaratan yoktan var eden şekil veren Allah'tır. Güzel isimler O'nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder. O mutlak güç sahibidir hüküm ve hikmet sahibidir

B€n bir başkasını sahiplenirk€n
S€n bir başkasının gözl€rin€ bakacaksın ...
Yıllar böyl€ akıp giderk€n
Sanmaki b€nsiz mutlu olacaksın !!!gözlerinde yaş olmasın tüm kalbim hep yanında..
çiğnedin geçtin herşeyi olsun aşkım hiç takma..