İslami Eğitim Platformu

Sevgili Peygamberimizin özlü dualarından birkaç örnek

İslami Eğitim Platformu/Sevgili Peygamberimizin özlü dualarından birkaç örnek => “Allah’ım! Dinimi doğru kıl o benim işlerimin ismetidir. Dünyamı da doğru kıl hayatım onda geçmektedir. Ahiretimi de doğru kıl dönüşüm orayadır.

Gönderen Konu: Sevgili Peygamberimizin özlü dualarından birkaç örnek  (Okunma sayısı 1279 defa)

SonDamLa

• Onursal Üye
  • Rep Puanı: 53
  • *Gittin AMA Bitmedin*
“Allah’ım! Dinimi doğru kıl o benim işlerimin ismetidir. Dünyamı da doğru kıl hayatım onda geçmektedir. Ahiretimi de doğru kıl dönüşüm orayadır. Hayatı benim için her hayırda artma vesilesi kıl. Ölümü de her çeşit şerden kurtularak rahata kavuşma kıl.” (Müslim Zikr 71)

"Allah’ım! Senden dinde sebat etmeyi doğruluğa da azmetmeyi istiyorum. Keza nimetine şükretmeyi sana güzel ibadette bulunmayı taleb ediyor doğruyu konuşan bir dil eğriliklerden uzak bir kalb diliyorum. Allahım! Senin bildiğin her çeşit şerden Sana sığınıyorum bilmekte olduğun bütün hayırları Senden istiyorum bildiğin günahlarımdan Sana istiğfar ediyorum!” (Tirmizi Daavât 22)

“Allah’ım! Acizlikten tembellikten korkaklıktan düşkünlük derecesine varan ihtiyarlıktan cimrilikten Sana sığınırım. Keza kabir azabından Sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden Sana sığınırım.” (Buhârî Daavât 38 40 42)

“Allah’ım! Seni hamdinle tenzih ederim Senden başka ilâh yoktur. Günahım için affını dilerim rahmetini taleb ederim. Allah’ım ilmimi artır bana hidayet verdikten sonra kalbimi saptırma. Katından bana rahmet lutfet. Sen lutfedenlerin en cömerdisin.” (Ebû Dâvud Edeb 108)
B€n bir başkasını sahiplenirk€n
S€n bir başkasının gözl€rin€ bakacaksın ...
Yıllar böyl€ akıp giderk€n
Sanmaki b€nsiz mutlu olacaksın !!!

gözlerinde yaş olmasın tüm kalbim hep yanında..
çiğnedin geçtin herşeyi olsun aşkım hiç takma..