İslami Eğitim

Kalbinizi acıtacak ayrılık hikayeleri(Rumeliye veda)

İslami Eğitim/Kalbinizi acıtacak ayrılık hikayeleri(Rumeliye veda) => Hüzün, esaret, ölüm, ayrılık hepsi bu kitapta. Rumeli'ye Veda kalbinizin göz pınarlarını kurutacak. Romanda anlatılan olayların tamamı babalarının

Gönderen Konu: Kalbinizi acıtacak ayrılık hikayeleri(Rumeliye veda)  (Okunma sayısı 1739 defa)

mavi

  • Onursal Üye
  • ****
  • İleti: 1921
  • Rep Puanı: 50
  • Eylülde gel demiştimHüzün, esaret, ölüm, ayrılık hepsi bu kitapta. Rumeli'ye Veda kalbinizin göz pınarlarını kurutacak.
Romanda anlatılan olayların tamamı babalarının veya çok yakın tanıdıklarının bizzat başından geçmiş. Her konuşmada söz, oradaki topraklara, komşuluk ilişkilerine, yaşanılan acılara, yolda vefat eden küçük teyzeye ve vapura binerken yaşanılan endişeye gelmektedir.

Hep oralardan masallar masallar, hikayeler anlatılır. Baçı muhacirler orda yetiştirdikleri nebatı, Anadolu'ya taşır. Bazı yörelerde uyum problemi yaşar ve yeni hicretlere yemken açarlar.

Bu mübadele esnasında resmi rakamlara göre 3819 kişi göç yollarında şehid olmuştur.

Rumeli'ye Veda kitabı sadece mübadele yollarında bir ailenin yaşadığı zorlukları anlatmakla kalmıyor roman kahramanı Mehmet Cemil'in gözüyle İttihat ve Terakki'den Cumhuriyet'in ilk kuruluş yıllarında yaşananları ve ilk mecliste olup biteni de bu romanda görmek mümkün.

Kaynak yayınlarından çıkan kitap 226 sayfa.. Gökhan Gökçe'nin yazdığı eser oldukça akıcı bir dille yazılmış. Rumeli'ye Veda romanı her yaştan tarihe meraklı okuyucuyla buluşmayı bekliyor.


haberalan.com